PINK MARTINI

AVRUPA TURNESİ KAPSAMINDA 17 TEMMUZ İSTANBUL, 19 TEMMUZ BODRUM ve 21 TEMMUZ’DA KIBRIS’TA!

0
1502

Kendilerini “Dünyanın değişik köşelerinden melodileri ve ritimleri bir araya getirip, modern bir formda sunan müzik arkeologları” şeklinde tarif eden Pink Martini Avrupa Turnesi kapsamında 17 Temmuz İstanbul, 19 Temmuz Bodrum ve 21 Temmuz Kıbrıs’ta hayranları ile buluşacak.
Türkiye turnesi öncesi grubun kurucusu ve Piyanisti Thomas Lauderdale ile Pink Martini’yi konuştuk.
Pink Martini Amerikalı bir grup ancak yaptığı müzikle derin kültürel bir çeşitlilik sunuyor. Bu müzikle ilgili misyonunuzun bir parçası mı?
Biz tüm kültürlerin buluştuğu evrensel bir müzik yapmaya çalışıyoruz. Amerikalı bir grubuz ama Avrupa’da farklı ülkelerde çok fazla zaman geçiriyoruz. Farklı ülkelerin melodilerini ve şarkılarını bulup çıkarmak ve yorumlamak bize ilham veren en önemli özelliğimiz.
Yeni kültürleri keşfetmek bize heyecan veriyor.
Pink Martini olarak şu ana kadar kaç albüm kaydettiniz?
Dream A Little Dream albümüyle 8. Albümümüzü kaydettik. Şu an sonbahar aylarında yayınlanacak yeni albümümüzün kayıt sürecindeyiz.

Yeni albümünüzün ismi belli mi? Dinleyicilerinizi ne tarz bir albüm bekliyor?
İsmi henüz belli değil. Yine Pink Martini’nin ruhunu yansıtan bir albüm olacak. Farklı dilleri ve çeşitli müzik tarzlarını bir arada sunacağız. Fransa Belçika ortak yapımı Souvenir fi lminden 3 Fransızca şarkıyı albüme koymayı planlıyoruz. Ayrıca canlı performanslarımızda söylediğimiz Aşkım Bahardı ve Pata pata’ya da yer vermek istiyoruz. Repertuvarınızda birçok dilde şarkılar yer alıyor.
Söylemeyi planladığınız başka diller var mı?
İki solistimiz hem China hem de Storm neredeyse 20 farklı dilde şarkılar söylüyor. İspanyolca’dan, Çince, Japonca, İtalyanca, Türkçe, Almanca, Yunanca, Arapça’ya kadar birçok dilde söylüyoruz. Aynı zamanda eski Rus şarkılarını da araştırıyoruz.
pinkTürkiye sizin için ne ifade ediyor?

Türkiye yıllardır geldiğimiz bir ülke Pasion Turca sayesinde birçok kentini de gezme imkanı bulduk. Bu turne kapsamında İstanbul, Bodrum ve Kıbrıs’ta hayranlarımızla buluşacağız. Başladığımız günden bu yana Türk insanı müziğimizi çok sevdi. Albümlerimiz ve konserlerimiz Türkiye’de büyük ilgi gördü. Konserden ziyade sevdiğimiz dostlarımızla buluşacakmış gibi heyecanla geliyoruz.

Aynı sahneyi paylaşmak isteyeceğiniz bir Türk müzisyen var mı?
Sahneyi paylaştığımız isimlerden biri Belkıs Özener olmuştu. Belkıs Özener ile birlikte aynı sahnede “Aşkım Bahardı” şarkısını söylemiştik. Planladığımız başka isimler de var ama şimdilik sürpriz olsun.
Türkiye’deki hayranlarınıza mesajınız nedir? Bizleri nasıl bir konser bekliyor?
17 Temmuz İstanbul, 19 Temmuz Bodrum ve 21 Temmuz’da Kıbrıs’ta hayranlarımızla buluşacağız. Her zamanki gibi sahnede eğlenceli bir Pink Martini izleyecekler. Tabii sürprizlerimiz de var. Tekrar Türkiye’ye geldiğimiz için çok mutluyuz.

CEVAP VER

17 − 2 =