5. KIBRIS RAKI FESTİVALİ

0
1036

Kıbrıs’ta gelenek haline gelen Rakı festivalinin beşincisi geçtiğimiz aya damgasını vurdu. Yeni Rakı Ala ve Tekirdağ Rakısı Altın Seri sponsorluğunda, Eski Girne Limanı ve Çevresini Koruma Derneği işbirliği ile düzenlenen 5. Kıbrıs Rakı Festivali Lefkoşa, Girne, Güzelyurt, Gazimağusa, Güney Mesarya ve İskele’de bu yıl da birbirinden renkli sürprizlerle rakıseverler ile buluştu.
rakifest2“Meze, eğlence, muhabbet, bir arada, bir Ada’da!” sloganı gerçekleşen festival sadece Kıbrıslı katılımcıları ile değil, bu yıl Türkiye’den festivel için gelen 1700’ün üzerinde meraklısı, Kıbrıs’ta tatilde olan çok sayıda turisti ile de dikkat çekti. Artık yurt dışından da katılıma sahne olan festivalin önümüzdeki yıllarda turizm acentelerinin tur programlarında da yer alması bekleniyor.
14-20 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen festivalde 7 gün boyunca Lefkoşa, Girne, Gazimağusa, Güzelyurt, Güney Mesarya ve İskele’de anlaşmalı mekanlarda özel etkinlikler ile rakı severler yine tadına doyulmaz lezzetler ve muhabbet dolu bir eğlence yaşadı.
Kıbrıs Rakı Festivali’nde bu yıl da birbirinden ünlü isimler, Ada’nın her noktasında toplam 66 farklı mekanda unutulmaz anlar yaşattı.
Her yıl artan bir heyecanla düzenlenen festival, bu yıl yine aynı yerden Girne Limanı’nda bu kez İrem Derici konseri ile başladı. Festival kapsamında, “O Ses Türkiye” yarışmasında ülkemizi başarı ile temsil etmiş Eril Cambaz da her akşam farklı bir mekanda sahne aldı. Festival boyunca 5 şehirde toplam 8 ayrı noktada rakıseverler ile buluşan Eril Cambaz, çok sevilen şarkıları ile Kıbrıs Rakı Festivali’nin misafirlerinin eğlencesine eşlik etti.
5. Kıbrıs Rakı Festivali’nin bu yılki bir diğer ismi, muhteşem sahne performansıyla geçen yıla damgasını vuran Ayhan Sicimoğlu oldu. Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars, latin alaturka performansları ile yine festivalin yıldızıydı.

CEVAP VER

one × 5 =