Meyhane ve mekan tanıtımları için yogun olarak Lefkosa ve Girne’yi kullanmıstık. Geçtigimiz ay bu gelenegi bozup, daha uzaklara gittik. Bu ay “Johnnie Walker ile Çok Özel Yerler” için seçtigimiz mekan adı ile duyanların hep aklında kalacagı bir yer. Magusa’da yer alan Aralık sonu Ocakbası, bizim için geçen aydan itibaren artık sadece adıyla degil tadıyla, keyfiyle de hatırlanacak bir mekan oldu.

ocakbasi5İki genç girisimici, iki yakın dost Osman Karabiber ve Emir Özdemir’n yarattıgı mekan, keyifli  ortamı, bol mezesi, sehir merkezinde olması nedeniyle özellikle Magusalılar için kısa sürede ulasabilecekleri özel bir yer. İki yıl önce açılan mekanın önce
isminden bahsetmek gerekiyor sanırım. Türkye’de, Van ve Izmir’de olmak üzere aynı isimle iki mekanın daha oldugunu ögrendik. Büyük ihtimalle bu isimlerin konma gerekçesi de aynıydı. Adından da anlasılacagı üzere, mekan iki yıl önce Aralık sonu Ocakbası açılmıs.

Bu eprili ismin hikayesinin özeti bu. Sonrasında ise kısa sürede, dikkatleri  üzerine çekmis. Kendine özel park yeri ile rahatça yanıbasına kadar girebleceginiz mekan bugünlerde yazlık sekilini almıs olacak. Sayfalarda gördügünüz fotograflar, kıslık görüntüsü. ocakbasi2Daha dogrusu mekanın kıslık haliyle son agırladıgı ekp biziz. Bizde sonra gidenler, çok daha ferah, çok daha nezih bir mekanı görecekler. Tabi gördükleri farklı olsa da, masalarına gelen, gece boyunca yiyip içitikleri hersey bugün bizim test ettiklerimizden farklı olmayacak. Mekanda bizim gözümüzden kaçmayan; hatta altı çizilmesi gereken en önemli detay, isletmenn iki genç girisimcisinin sadecece bize degil hergelenle olan diyalogu, garsonların hitap sekli. Kusursuza yakın bir hizmet, daha sonra masamıza geleceklerden alacagımız keyif de simdiden ikiye katladı. Haftanın her gecesi açık olan mekanda, her aksam 20.30 – 23.30 arasında fasıl yer alıyor. Ahmet ve Ömer Keman ve Dabruka’larıyla çıplak sesle söyledikleri sarkılarıyla gecenize eslik ediyorlar. Mekanda aynı zamanda Birkan Bedensel ve Ahmet Zombah da sahne alan isimler. Yemeklere geçmedik ancak haftanın her gecesi  canlı müzik buluyor olmak, özellikle meyhane tarzı isletmeler için neredeyse elzem hale geldi. Biz de bu gecenin keyfini çıkarıyoruz. Zaman zaman içimizden de olsa sarkılara eslik ettigimizi söylemeliyim.

ocakbasi4Siz oturduktan sonra masanız kısa sürede donatılıyor. Fix menüyü tercih etmeniz yeterli. İçki hariç fiyatı 45 tl. 20 çeşit meze, 6 ara sıcak, 7 parça et çeşidi, normal bir insanın yiyebileceğinden çok fazla. En azından bize göre. Ama yinede bizim insanımızın boşluk kalmayacak şekilde masanın donatılmasından hoşlandığını, yiyeceğinden fazlasının tabağında olmasını sevdiğini biliyoruz.
Çoğu zaman gece üçlere kadar açık olduğunu öğrendiğimiz mekanın, geniş ve nezih ortamı, ocakbasi1yanıbaşındaki park alanı, bol mezesi, aradığınızdan fazla sıcak ve et menüsüyle keyfi yerinde. Geçtiğimiz ay sizler için gidip tecrübe ettiğimiz mekan, özellikle Mağusa Bölgesi’ndekiler için keyifli bir seçenek olarak dikkat çekiyor.
Sadece Mağusalılar için değil içmeyi ve hayatın keyfini çıkartmayı seven tüm Kıbrıslılar için özel bir yer olma niteliğini taşıyan Aralık sonu Ocakbaşı’nı gidilmesi gereken mekanlar listesine ekleyebilirsiniz.
Sıcak bir ilgi, samimi bir ortam, en önemlisi de garsonların verdiği hizmeti beğenecek söylediklerimize hak vereceksiniz.
Gideceklere şimdiden iyi keyifler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here